Aktuální nabídka

Prodej rodinného domu v obci Krasová, okr. Blansko

cena 11.770.000 Kč stav aktivní

včetně provize RK

V exkluzivním zastoupení majitelů Vám představujeme rodinný dům na prodej stojící v malebné obci Krasová, v těsné blízkosti Chraněné krajinné oblasti Moravský kras.

3D prohlídka zde

Nabízená nemovitost ještě voní novotou, byla kolaudována teprve v roce 2017. Jedná se o bungalov, který je prošpikovaný moderními technologiemi a je postavený z pečlivě vybraných stavebních materiálů. Poskytuje 200 m² užitné plochy v dispozici 5+kk s dvojgaráží. Na zahradě dále nalezneme zahradní dům (zděný, s použitím stejné technologie jako u bungalovu) s užitnou plochou 29 m², ve kterém je dostatek prostoru pro zastřešené posezení, kutilskou dílnu, kuchyňku, WC a sklad zahradnického náčiní. Na protější straně zahrady stojí dřevěný domek (7,5 m²) sloužící jako herna pro děti a úschovna kol.

Dům je zděný z vápeno-pískových cihel, které v sobě mají svislé kanálky pro snadnější vedení elektroinstalace bez nutnosti ji zasekávat do konstrukce. Obvodový plášť je v celkové šíři 400 mm (240 mm cihla + 160 mm šedý polystyrén).

Na dřevěné konstrukci krovu je položena pálená taška Tondach, strop je tvořen SDK podhledem, zatepleným pomocí 400 mm vaty. Nemovitost je připravena na instalaci fotovoltaické elektrárny. Za tímto účelem má zesílenou střešní konstrukci na J-V straně a pod střešní plášť byly vytaženy kabely pro připojení FVE panelů.

Vytápění a ohřev teplé vody je zajištěno pomocí kondenzačního plynového kotle Protherm. Teplovodní topenářské rozvody jsou po domě vedeny převážně v podlaze, v koupelnách a v šatnách jsou navíc umístěny otopné žebříky, v garáži radiátor.

Výplně otvorů tvoří plastová okna s trojskly s bezpečnostní fólií (téměř nerozbitná) a nízkoprofilovým rámem, který působí subtilně a velmi elegantně. Majitelé vybrali nejvyšší řadu plastových oken od renomovaného rakouského výrobce Internorm, což jim zajišťuje prakticky bezúdržbový provoz. Pro případ potřeby zastínění jsou napříč celým domem instalovány předokenní žaluzie od firmy Lomax.

O bezpečnost celé domácnosti se starají celohliníkové vchodové dveře s elektro-mechanickým zámkem, který lze odemykat mimo jiné i pomocí otisku prstu. Garážová vrata jsou přirozeně na dálkové ovládání, dodané firmou Hörmann.

V domě je nainstalován systém "inteligentní domácnosti" od společnosti Loxone, což poskytuje majitelům možnost nastavit, personalizovat a ovládat (i na dálku) v domě vše, co je na elektřinu (jen pro zajímavost, v každém vypínači v domě je krom standardní elektroinstalace i datový kabel, pomocí kterého lze přiřadit jakémukoliv vypínači v domě několik různých funkcí). Detaily a výhody inteligentní domácnosti probereme lépe při osobní prohlídce.

Z důvodů ekologických i ekonomických byla do země na zahradě zakopána retenční nádrž zachytávající dešťovou vodu o objemu 1,5 m3 s přepadem do obecní kanalizace. Zachycená voda slouží k závlaze zahrady.

 

Zastavěná plocha bungalovu         225 m²

Užitná plocha bugalovu               200 m²

Zastavěná plocha zahr. domu        37 m²

Užitná plocha zahr. domu            29 m²

Užitná plocha domku                  7,5 m²

Plocha parcel                   749 m²

 

Měsíční náklady na provoz nemovitosti se skládají z částky 3.100 Kč na elektřinu (roční spotřeba 4,1 MWh), částky 3.000 Kč za plyn (roční spotřeba 10,3 MWh) a 700 Kč za vodu (roční spotřeba 71 m3). Průkazem energetické náročnosti budovy je objekt zařazen do kategorie "B".

Nemovitost lze financovat pomocí hypotečního úvěru, její uvolnění bude po domluvě s majiteli.