Aktuální nabídka

Prodej měšťanského domu, Palackého náměstí, Polička

cena v RK stav prodáno

Se souhlasem majitelky Vám představujeme příležitost koupit rodinný dům na náměstí v Poličce. Nemovitost je možné využívat jak k vlastnímu bydlení, tak k podnikání, případně k jejich kombinaci.

Videoprohlídka zde
3D scan zde

V přízemí dům disponuje obchodním prostorem o výměře 138 m², který má 2 výkladní skříně vedoucí na náměstí. Dále zde nalezneme parkovací stání pro 2 automobily (s teoretickou možností rozšíření komerčních ploch) a průchod do dvorní části, který v minulosti sloužil zároveň jako skladové prostory pro komerční jednotku. V 1. patře se nachází byt o užitné ploše 250 m² s dispozicí 9+1. Nad touto bytovou jednotkou odpočívá volný půdní prostor s výškou hřebene bezmála 7 m, který poskytuje různorodé využití, ať již v rezidenční, nebo komerční sféře.

Nemovitost je pečlivě udržovaná a prochází od devadesátých let minulého století průběžnými rekonstrukcemi, které zahrnovaly mimo jiné:

·      výměnu elektroinstalací (měď, cca 30 let)

·      výměnu vodoinstalace (plast, cca 30 let) + nová vodovodní přípojka

·      osazení nových výplní otvorů (eurookna ve dvorní části, repas kastlových oken do náměstí s instalací dithermů)

·      výměnu interiérových dveří z masivu včetně obložek,

·      provedení nové koupelny a WC včetně nové ležaté kanalizace ve 2.NP,

·      instalace nového topení (radiátory, rozvody, kotel)

·      částečnou výměnu krovu s krytinou + pravidelná údržba krytinového plechu

Komerční prostory jsou od bytových oddělené, se samostatným systémem vytápění (akumulační kamna) a s vlastním elektroměrem. V bytové jednotce je ohřev teplé vody řešen elektrickým bojlerem a topení zajišťováno pomocí plynového kotle. Na podlahách obytných místností jsou položené parkety, které jsou překryté kobercem. Na chodbě, v kuchyni a v koupelnách byla použita dlažba.

Nemovitost je částečně podsklepena. Za domem se nachází udržovaná zahrada a dvůr se zastřešeným posezením, které disponuje 2 topeništi a udírnou. Zahrada je malou oázou klidu v centru města

Zastavěná plocha        290 m²

Užitná plocha              500 m² (+ 250 m² na půdě)

Plocha parcel               542 m²

Polička je malebné město na hranici CHKO Žďárských vrchů, která žije čilým turistickým i kulturním životem. Ten je ve značné míře definován dedictvím nejznámějšího rodáka, světoznámého hudebního skladatele Bohuslava Martinů, který se narodil ve světničce věže kostela sv. Jakuba.

Nabízený dům poskytuje značný obchodní potenciál díky svojí poloze na náměstí. Dalším bonusem je nevyužitá půda v horním patře. V Poličce a blízkém okolí je mnoho pracovních příležitostí a vzhledem k nedostatku ubytovacích kapacit i velká poptávka po nájemním bydlení. V případě vybudování bytových jednotek v půdním prostoru nebude mít budoucí majitel problém s jejich obsazením.

Nemovitost je možné financovat hypotečním úvěrem, průkaz energetické náročnosti budovy bude dodán k podpisu kupní smlouvy.