Aktuální nabídka

Prodej venkovského statku, Sebranice u Boskovic

cena v RK stav aktivní

V zastoupení majitele Vám představujeme příležitost koupit venkovský statek s uzavřeným dvorem v obci Sebranice u Boskovic v dojezdové vzdálenosti 1/2 hodiny od Brna. Nemovitost je možné využívat nejen k bydlení, ale díky její rozlehlosti i k podnikání (případně k jejich kombinaci).

Statek se skládá ze 2 samostatných bytových jednotek, přidružených stavení a objemné stodoly. Uprostřed statku je soukromí poskytující uzavřený dvůr o rozloze necelých 200 m², který je opatřen bazénem.

Bytová jednotka s JV orientací je v dispozici 5+kk s celkovou užitnou plochou 208 m² (včetně rozestavěného podkroví). Prošla generální rekonstrukcí, která zahrnovala:

- novou podlahu (výměna celé skladby podlahy včetně izolačních prvků), nášlap laminát

- nová plastová okna

- nové dřevěné stropy (přiznané v podhledu) včetně ztužujících ŽB věnců.

- nové vnitřní omítky

- nové podlahové topení (plynový kondenzační kotel)

- novou koupelna s WC

- nové rozvody instalace a odpadů

- zateplení venkovní fasády v uliční části

- novou fasádu ve dvorní části

- zateplení podkroví pomocí foukané pěny (14 cm mezi krokvemi + 6cm nad krokvemi)

Ve 2. NP rekonstrukce stále probíhá, jak patrno z fotografií.

Bytová jednotka s JZ orientací je v dispozici 4+kk (potenciálně také 5+kk) a s celkovou užitnou plochou 190 m² včetně prozatím neobydleného podkroví. 1NP prošlo pouze částečnou rekonstrukcí:

- nové rozvody topení včetně radiátorů

- nová koupelna s WC

- započatá instalace SDK konstrukcí (i ve 2NP)

- zateplení podkroví pomocí vaty (mezi i nad krokvemi)

V rámci celého statku (obě bytové jednotky i křídla na V a Z straně statku) proběhla výměna elektrorozvodů (měď) a vodoinstalace (plast). Nad oběma bytovými jednotkami je položena nová střešní krytina (Ekoternit), nad JV bytovou jednotkou došlo k výměně celé konstrukce krovu, nad JZ bytovou jednotkou je kromě krytiny i nový dřevěný záklop.

Na západní straně navazuje na bytové jednotky bývalá udírna, venkovní kuchyň a sklady na potraviny a nářadí. Užitná plocha celého západního křídla statku je cca 120 m². Jedná se o nepodsklepenou stavbu ze smíšeného zdiva se sedlovou střechou, pokrytou částečně pálenou taškou a částečně eternitovou vlnou.

Na východní straně navazuje na bytové jednotky garáž, chladící boxy, průjezd a sklady na nářadí. Užitná plocha celého východního křídla statku je cca 52 m² (bez průjezdu). Jedná se o nepodsklepenou zděnou stavbu se sedlovou střechou, pokrytou eternitovou taškou.

Na severní straně statku se nachází stodola o užitné ploše cca 340 m² s přiznanou dřevěnou vazbou krovu pokrytou částečně pálenou a částečně eternitovou taškou. Stodola je na několika místech podsklepena. Na venkovní straně stodoly předchozí majitel začal s výstavbou vejminku, který ale nebyl dokončen. Na severní straně stodoly ke statku přiléhá zahrada s vysázenými ovocnými stromy.

Zastavěná plocha        830 m²

Užitná plocha               910 m²

Plocha parcel               1.486 m²

Nemovitost je možné financovat hypotečním úvěrem, průkaz energetické náročnosti budovy bude dodán k podpisu kupní smlouvy.